Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

У Грузії спікер парламенту підписав закон про “іноземних агентів” після подолання вето черговим голосуванням

Поделиться сюжетом
У Грузії спікер парламенту підписав закон про “іноземних агентів” після подолання вето черговим голосуванням

Шалва Папуашвілі, спікер парламенту Грузії, прийняв законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що аналогічний російському закону про “іноагентів”. Це сталося після відмови президента Саломе Зурабішвілі підписати документ.

“Сьогодні я підписав закон “Про прозорість іноземного впливу”. Основна мета цього закону – зміцнити стійкість політичної, економічної та соціальної систем Грузії до зовнішнього втручання”, – заявив він.

Закон набуде чинності від наступного дня. Протягом 60 днів Міністерство юстиції Грузії повинне розробити всі підзаконні нормативні акти та створити електронний портал для організацій.

“Усі організації, які мають значне закордонне фінансування, повинні зареєструватися на цьому порталі. Хоча закон набуде чинності від наступного дня (з 4 червня 2024 року), вони зобов’язані будуть зареєструватися протягом 60 днів, що починаються з завтрашнього дня, тобто приблизно 4-5 вересня”, — заявив Папуашвілі на брифінгу.

18 травня президент Грузії поставила вето на законопроєкт, який був ухвалений 84 депутатами у третьому читанні, але це вето було подолане 28 травня 2024 року.

Цей крок парламентаріїв на Заході викликав хвилю критики. Посол Німеччини Петер Фішер навіть заявив, що поки в Грузії діятиме цей закон, переговори про входження до складу ЄС не будуть відкриті.

На сайті Державного департаменту США у ніч на 24 травня 2024 року з’явилася інформація про перегляд усіх сфер співробітництва з Грузією з боку Вашингтона. У заяві також йшлося про запровадження візових обмежень для колишніх та чинних політиків, причетних до ухвалення закону про іноагентів, та членів їхніх сімей. Санкції також будуть направлені на силовиків, які брали участь у розгоні мирних акцій протесту проти закону про іноагентів у Тбілісі.

Координатор США з санкційної політики Джим О’Брайєн заявив, що правлячій силі Грузії “доведеться грати за правилами того клубу, до якого ви намагаєтеся вступити”.

Політрада “Грузинської мрії” відповіла на рішення Держдепартаменту США запровадити візові обмеження: у партії влада назвала наміри Вашингтона “контрпродуктивними” та “безпрецедентними”.

У Москві на цьому фоні висловлюють підтримку “принциповій позиції” нинішньої влади Грузії, наголошують на “подвійних стандартах” Заходу щодо країни.