Популярні новини

Останні новини

Пальне відчутно подешевшало попри новий акциз

Доктор Комаровський назвав способи, як покращити сон: корисні рекомендації

Поспілкуватися з духами та дізнатися майбутнє: обряди та ворожіння на Геловін-2024

Подати заявку на субсидію стало простіше: один документ – і все готово

Піца без тіста: "Мастер Шеф" Хіменес-Браво дав рецепт смачного картопляного пирога

Дружина зраджувала, а платитиме коханець: ошуканий чоловік отримає 750 тисяч за втіхи благовірної

Внутрішній план перемоги: екс-нардеп розповів, чи спрацює ідея Зеленського

Тривога під час уроку: батькам зробили попередження

Доктор Комаровський розвіяв міф щодо напоїв із холодильника: головна рекомендація для українців

Якщо Захід передасть Україні росактиви, це означатиме кінець відносин із росією: думка експерта

Військовий експерт розповів, що відбувається у Селидовому: ризик оточення та шалені втрати

Податкова поверне помилкові переплати: що треба знати

ЗС РФ вдарили по центру Харкова: мер розповів про постраждалих

"4 тисячі доларів і не повезу в ТЦК": поліцейський вимагав гроші у чоловіка на Львівщині

Зеленський провів зустріч з прем'єром Ісландії: про що домовлялись

У Грузії спікер парламенту підписав закон про “іноземних агентів” після подолання вето черговим голосуванням

Поділитися сюжетом
У Грузії спікер парламенту підписав закон про “іноземних агентів” після подолання вето черговим голосуванням

Шалва Папуашвілі, спікер парламенту Грузії, прийняв законопроєкт “Про прозорість іноземного впливу”, що аналогічний російському закону про “іноагентів”. Це сталося після відмови президента Саломе Зурабішвілі підписати документ.

“Сьогодні я підписав закон “Про прозорість іноземного впливу”. Основна мета цього закону – зміцнити стійкість політичної, економічної та соціальної систем Грузії до зовнішнього втручання”, – заявив він.

Закон набуде чинності від наступного дня. Протягом 60 днів Міністерство юстиції Грузії повинне розробити всі підзаконні нормативні акти та створити електронний портал для організацій.

“Усі організації, які мають значне закордонне фінансування, повинні зареєструватися на цьому порталі. Хоча закон набуде чинності від наступного дня (з 4 червня 2024 року), вони зобов’язані будуть зареєструватися протягом 60 днів, що починаються з завтрашнього дня, тобто приблизно 4-5 вересня”, — заявив Папуашвілі на брифінгу.

18 травня президент Грузії поставила вето на законопроєкт, який був ухвалений 84 депутатами у третьому читанні, але це вето було подолане 28 травня 2024 року.

Цей крок парламентаріїв на Заході викликав хвилю критики. Посол Німеччини Петер Фішер навіть заявив, що поки в Грузії діятиме цей закон, переговори про входження до складу ЄС не будуть відкриті.

На сайті Державного департаменту США у ніч на 24 травня 2024 року з’явилася інформація про перегляд усіх сфер співробітництва з Грузією з боку Вашингтона. У заяві також йшлося про запровадження візових обмежень для колишніх та чинних політиків, причетних до ухвалення закону про іноагентів, та членів їхніх сімей. Санкції також будуть направлені на силовиків, які брали участь у розгоні мирних акцій протесту проти закону про іноагентів у Тбілісі.

Координатор США з санкційної політики Джим О’Брайєн заявив, що правлячій силі Грузії “доведеться грати за правилами того клубу, до якого ви намагаєтеся вступити”.

Політрада “Грузинської мрії” відповіла на рішення Держдепартаменту США запровадити візові обмеження: у партії влада назвала наміри Вашингтона “контрпродуктивними” та “безпрецедентними”.

У Москві на цьому фоні висловлюють підтримку “принциповій позиції” нинішньої влади Грузії, наголошують на “подвійних стандартах” Заходу щодо країни.