Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

ЗМІ розповіли, як живе власник скандального Telegram-каналу «Джокер»: елітний ЖК, охорона та люксові авто

Поделиться сюжетом
ЗМІ розповіли, як живе власник скандального Telegram-каналу «Джокер»: елітний ЖК, охорона та люксові авто

Роман Олександрович Кравець, який раніше балотувався від партії «Слуга Народу», відтепер є власником одного з найпопулярніших каналів у Telegram «Джокер».

Журналісти hromadske під час розлідування поспілкувалися з депутатами, колишніми й теперішніми посадовцями, співробітниками спецслужб. До цього кола входить близько двох десятків людей. Хтось з них знає одне одного, а хтось - ні. В Громадському стверджують, що кількість та різноманість джерел, які вони дослідили, вказують на справжнього власника скандального каналу в Телеграмі.

Закордонні вояжі

За час повномасштабного вторгнення Роман Кравець п'ять разів виїжджав за кордон. Загалом був там понад два місяці. Вперше виїхав з України 22 жовтня 2023 року, а повернувся аж через місяць, 20 листопада. Кордон перетнув на КПВВ «Краківець» на автівці Mercedes-BenzS 550, зареєстрованій на нього. Кравець купив цей автомобіль ще на початку 2022 року в попереднього власника приблизно за 50 тисяч доларів.

Де залишив авто і для чого — питання: назад в Україну повернувся вже на іншому Mercedes-Benz S 250 CDI, зареєстрованому на 67-річну львів'янку Катерину Лозинську.

Але справжні мандри за кордон почалися тільки у 2024 році. 18 лютого «Джокер» виїжджає з України на орендованому, вже третьому Mercedes-Benz S-Klasse, а за 4 дні повертається на орендованому Mercedes-Benz V220. І це вже четверта автівка.

22 квітня знову виїзд за кордон на автівці львівської пенсіонерки. Повернення — через тиждень на орендованому Mercedes-Benz S-Klasse.

На ньому ж він виїжджає знову 4 травня, повертається за 18 днів раптово — на Nissan Rogue. У червні «Джокер» знову ненадовго виїжджає і повертається за два дні на Mercedes-Maybach GLS 600. І це — вже шоста машина, яку Роман Кравець використовує тільки для закордонних вояжів.

За даними наших джерел, які збігаються з датами з витягу ДПСУ, 18 травня до Саудівської Аравії «Джокер» їздив на бій Тайсона Ф'юрі та Олександра Усика. Підстава для виїзду з України у витягах з бази прикордонників відсутня, а це може означати, що або Роман Кравець не стоїть на військовому обліку у свої 29 років, або він виїхав, бо про це хтось дуже попросив. Наше джерело в СБУ повідомило таке: «З мого досвіду, підставу виїзду не вносять, коли є прохання згори».

Охорона і кортеж

У 2024 році Роман Кравець за 150 тисяч доларів купує ще одну автівку — Lexus LX 600. За нашими підрахунками, за останні два роки лише на купівлю машин «Джокер» витратив понад 8 мільйонів гривень.

Власник Telegram-каналу мешкає у квартирі на сто квадратних метрів у елітному ЖК «Чикаго». Апартаменти орендує щонайменше за 2 тисячі доларів на місяць. У цьому ЖК мають квартири ексголова ОП Андрій Богдан і засновник компанії Saga Development, забудовник Андрій Вавриш.

Ми вирішили постежити за Кравцем: як він живе, з ким зустрічається, куди їздить і на чому. 1 травня помітили, як на паркінг ЖК «Чикаго» заїжджає Lexus LX 600, зареєстрований на Романа Кравця. До нього під`їжджає Toyota Land Cruiser — машини об'єднуються в кортеж.

Іншого дня Роман Кравець виходить із ЖК «Чикаго» у супроводі щонайменше чотирьох охоронців. Зазвичай такого рівня безпеки потребують високопосадовці або топи зі спецслужб. Тобто ті, чия посада передбачає загрозу для життя чи здоровʼя.

Джерело, близьке до Романа Кравця, у розмові з hromadske стверджує, що той пояснював наявність охорони «подарунком Малюка». Тож hromadske надіслало запити до СБУ та УДО, щоб з'ясувати, чи надавали вони охорону власнику Telegram-каналу, який вимагає гроші у бізнесу.

Але ось цікавий збіг: через тиждень після початку стеження журналістів hromadske під ЖК «Чикаго» раптом з’явилися підозрілі машини з чоловіками всередині. Годинами вони стояли поряд і просто дивилися на нас. Уранці 8 травня один із цих чоловіків підійшов до нашого журналіста, відрекомендувався співробітником СБУ Андрієм і попросив не хвилюватися, адже «у нас своя робота, а у вас своя».

Попри ці нюанси нам вдалося зафіксувати, що час від часу «Джокер» навідується у бізнес-центр «Парковий», де часто збираються нардепи зі «Слуги Народу».

Початок кар'єри та велике майбутнє

Історія успіху Кравця починається 2015 року. Тоді на 205 виборчому окрузі в Чернігові на довиборах у парламент було два кандидати — представник партії «Блоку Петра Порошенка “Солідарність”» Сергій Березенко та Геннадій Корбан, який висувався від партії «УКРОП». Ті вибори були епічними — з блокуванням автівок, сутичками та роздаванням продуктових наборів.

Саме тоді Роман Кравець з’явився в оточенні Корбана й узявся допомагати йому з виборами та інформаційними кампаніями. Став для нього досить близькою людиною. Перед зміною влади у 2019 році Кравець уже мав певні зв'язки серед високопосадовців. Зокрема, теплі стосунки у нього виникли з Андрієм Богданом — тоді ще адвокатом впливових людей, а трохи згодом — очільником Офісу президента. А також — зі Світланою Крюковою, заступницею головного редактора проросійського видання «Страна.ua», яке перебуває під санкціями РНБО.

Богдан саме тоді став важливою частиною команди Володимира Зеленського і, зокрема, відповідав за наповнення списків партії «Слуга Народу». З різних джерел нам підтвердили: обираючи людей на останні кілька вакантних місць у списку, Андрій Богдан просто гортав свою телефонну книгу. Так він зупинився, з-поміж інших, на Романові Кравцеві, якого й запросив у список 153 номером. До Верховної Ради той не пройшов.

У 2019 році з приходом до влади «Слуги Народу» Андрій Богдан, Геннадій Корбан і Світлана Крюкова, які активно спілкувалися до того, посварилися. Останні двоє завели Telegram-канал «Джокер». Романа Кравця взяли адміном і помічником. Вони постили пранки — писали посадовцям від імені інших чиновників, а самі листування потім зливали в мережу.

Крюкова і Корбан, за даними наших джерел, зберігали вплив на канал приблизно до 2021 року. Поступово Роман Кравець відсторонив їх від можливості впливати на контент — деякі наші джерела, описуючи цю історію, вживали слово «рейдерство». Так Кравець став одноосібним власником «Джокера». Саме тоді канал почав перетворюватися на рупор ОП.

Зараз «Джокер» публікує пости з виправданням влади. Громадянське суспільство ставить питання про фортифікаційні споруди на Харківщині. На це «Джокер» каже: «Учора по всьому ТГ кричали, що в Харкові немає укріплень. Сьогодні тиша. Укріплення з'явилися. Дивно, правда? Друзі, досить усередині між собою одне одного знищувати. Після війни розберемося».

Журналісти звинувачують у корупції заступника генпрокурора. «Джокер» перепощує його виправдання.

Українці вважають ненормальними ознаки ручного контролю Татарова і Єрмака над деякими органами влади? «Джокер» каже, що проблема — в цих українцях: «Нам кінець буде саме тоді, коли звільнять Татарова чи Єрмака. І антикорупціонери цього домагаються. Вони домагаються кінця України».

Ми звернулися по коментар до самого Романа Кравця. Нам вдалося дістати його контакт, який є у дуже вузького кола людей. Проте Кравець не відповів ні на дзвінки, ні на повідомлення.

Тим часом він має непогані шанси стати депутатом Верховної Ради. Голова фракції «Слуга Народу» Давид Арахамія заявляв, що багато народних депутатів хочуть піти з парламенту. А це означає, що на їхні місця прийдуть наступні зі списку, які не пройшли в парламент одразу після виборів 2019 року. Нещодавно до ВР зайшов 147-й — Микола Тарарін. Роман Кравець у списках «Слуги Народу» — 153-й.

Ні, це ще не кінець!

Після того як hromadske випустило анонс цього матеріалу, Роман Кравець відповів на наші повідомлення. До того він мовчав. За словами Кравця, він був «Джокером», але канал продав 2 роки тому. Кому — не знає. Продав нібито за 2 мільйони доларів у криптовалюті. Довести це за кілька годин листування не зміг. Хоча доказом могло бути будь-що — від скриншотів угод або ділових перемовин до транзакцій.

Нижче наводимо фрагменти листування:

— Був мій канал давно, продав 2 роки тому і забув про нього....

— А кому продали?

— Не знаю, запропонували 2 мільйони доларів. Я погодився і від цієї грязі відійшов.

За словами Романа Кравця, він виїжджає за кордон, бо ВЛК визнала його непридатним до військової служби.

— Напевно, пропускають за «білим квитком», я в цьому не розумію взагалі. Якщо що, я не знаю.

Охорона в Романа Кравця, за його словами, є, але приватна.

— Так, у мене є охорона з двох машин, все моє, все на мене записано, все офіційно. Це приватна охорона, яка державна? Чому держава мені повинна давати охорону? Якщо ви бачили в мене охорону, у вас же є можливість дізнатися, хто ці люди, і що вони взагалі ніякого стосунку до держави не мають.

Ми попросили Романа надати договір з охоронною компанією, проте він цього не зробив. Також ми запропонували Кравцю прийти на інтерв'ю. Від зустрічі під запис він відмовився. Але ми все одно на це сподіваємося. Так само — як і на докази нібито продажу Telegram-каналу, які ми готові опублікувати. Проте станом на зараз — жодних фактів, які б спростували, що він лишається власником «Джокера», Кравець не надав редакції.

Зустрітися Роман Кравець погодився не під запис, сам на сам — коли повернеться до України. Зараз він перебуває в Нідерландах.

В Україні задумались над створенням військової поліції: чим вона зможе займатись

Тариф на газ зросте з квітня, але не у всіх: які ціни встановлені в українських компаніях

Одноразова грошова допомога 5000 гривень: хто з українців може ії отримати