Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Криптобіржа WhiteBIT: ЗМІ розповіли, як адепт «російського світу» Шенцев та його друг Володимир Носов відмивають криваві гроші та кидають українців

Поделиться сюжетом
Криптобіржа WhiteBIT: ЗМІ розповіли, як адепт «російського світу» Шенцев та його друг Володимир Носов відмивають криваві гроші та кидають українців

Криптобіржа WhiteBIT регулярно потрапляє у гучні скандали.

Про це пише сайт Акценти.

Наприклад, 21 листопада 2023 року біржа обдурила своїх клієнтів, надавши можливість обміну монетами до офіційного запуску торгів. Це призвело до перенасичення ринку та різкого падіння ціни монети.

У цей час стався ще один скандал. Національний банк Грузії видав ліцензію на новий цифровий банк Hash, одним із засновників якого є Володимир Носов, відомий як офіційний власник WhiteBIT. Опозиційна партія Єдиний Національний рух Грузії звинуватила новий банк у потенційному використанні для легалізації коштів з Росії та їх можливого впливу на майбутні вибори.

Але такі скандали лише верхівка айсбергу. Найголовніше відбувається у тіні. Не випадково у лютому 2023 року Вищий антикорупційний суд ухвалив, що Національне антикорупційне бюро України має провести розслідування щодо можливого незаконного виведення коштів із країни через біржу WhiteBIT та її зв'язки з Росією.

Кріптобіржа WhiteBIT: хто ж справжній власник?

WhiteBIT позиціонує себе як українська біржа, заснована у 2018 році. Володимир Носов - її офіційна медійна особа та керівник. На момент створення компанії його бізнес-партнерами були Марія Репешко, Ганна Янковська та Микита Шенцев.
Офіційно Шенцев та Репешко продали свої акції WhiteBIT Володимиру Носову після того, як проти біржі розпочалося розслідування у 2023 році. Але інсайдери говорять про те, що саме родина Шенцевих, а точніше відомий депутат регіонал Дмитро Шенцев є реальним власником криптобіржі WhiteBIT. Він допомагає проводити цю біржу російські гроші.

За даними ЗМІ, сьогодні обидва Шенцева знаходяться в Росії. При цьому Шенцева-молодшого позбавили українського громадянства. Що не дивно, адже йому, як і його батькові завжди був ближчий «російський світ».

Саме Дмитро Шенцев був серед затятих лобістів так званої «Новоросії». Він навіть отримав медаль з рук президента Росії володимира Путіна «за великий внесок у популяризацію російської мови». 16 січня 2014 року він голосував за диктаторські закони, які мали знищити Майдан. А у 2018-му році Шенцев був серед 36 депутатів, які голосували проти Закону про визнання українського суверенітету над окупованими територіями Донецької та Луганської областей.

Тож Дмитра Шенцева можна назвати еталонним проросійським політиком. Що продовжує допомагати країні агресору і зараз. Одним із ключових джерел доходу біржі WhiteBIT є виведення коштів прихильників Росії з України за кордон, а також відмивання російських грошей.

Російські спецслужби та «пральня» від WhiteBIT

Значна частина доходів WhiteBIT переказ російських грошей через біржу не лише в Україні, а й за кордоном.

Щоб приховати цей непривабливий бік та дистанціювати компанію від токсичної родини Шенцевих, яким належить 60% корпоративних прав біржі, на публічній арені з'явився Володимир Носов.

WhiteBIT пов'язаний зі спецслужбами Росії та допомагає їм вирішувати фінансові питання в різних країнах світу. Так, у публікації на Cryptointelligence зазначається, що в структуру власності криптобіржі WhiteBIT входить компанія Coddan Nominee. Ця компанія є частиною великої офшорної мережі та була серед засновників іншої фірми – Sofbiz.

За даними журналістського розслідування, Sofbiz підозрюється у фінансуванні державного перевороту у Чорногорії у 2016 році. Правоохоронці Чорногорії встановили, що 1,5 мільйона євро, інвестовані в переворот через Sofbiz, призначалися для організації вбивства тодішнього прем'єр-міністра, а згодом – президента Чорногорії Міло Джукановича.

Розслідування, проведене групою Bellingcat, встановило, що до спроби перевороту в Чорногорії причетні офіцери ГРУ російського Генштабу – Едуард Шишмаков та Володимир Моїсеєв. Ці офіцери співпрацювали з проросійськими політиками Чорногорії та залучали сербських громадян до своєї справи.

Незважаючи на докази зв'язку компанії Coddan зі спробою державного перевороту в Чорногорії, її не було ліквідовано. Натомість, через кілька років, Coddan з'явилася серед засновників криптобіржі WhiteBIT.

Ще один скандал, пов'язаний із WhiteBIT, стався в Грузії. Національний банк країни видав ліцензію на відкриття цифрового банку Hash. Представники опозиційної партії "Єдиний національний рух" заявили, що основною метою нового цифрового банку є легалізація російських грошей та їх використання на майбутніх виборах.

Примітно, що серед засновників банку Hash є одні з найбагатших людей Грузії, Сулхан і Лаша Папашвілі. Їхнім партнером став офіційний власник WhiteBIT, український бізнесмен Володимир Носов.

Естонське видання "Ділові новини" нещодавно звернуло увагу на цікавий аспект діяльності WhiteBIT.

Згідно з публікацією, криптобіржа підозрюється у сприянні виведенню коштів із російської платформи BTC-e. Засновника BTC-e, росіянина Олександра Винника, екстрадували в США влітку 2022 року за звинуваченням у відмиванні 4 мільярдів доларів.

Фінанси цієї біржі залишалися без руху протягом тривалого часу, проте у березні 2023 року розпочалися підозрілі операції. IT-журналісти зауважили, що кошти з російської біржі розбиваються на невеликі суми та виводяться через різні послуги. Зокрема, близько 12 мільйонів доларів США було переведено на нібито український стартап.

Для Росії характерно прикриватися брендами, які виглядають як українські стартапи, інвестувати в їх розвиток та використовувати їх для прикриття незаконних операцій та фінансування дій проти цивілізованого світу та самої України.
WhiteBIT – яскравий тому приклад. Ця криптобіржа викликає серйозні підозри та потребує ретельної перевірки з боку правоохоронних органів України.