Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Броварський депутат Сергій Шапран допомагає виводити з-під санкцій активи російського олігарха Ігоря Наумця

Поделиться сюжетом
Броварський депутат Сергій Шапран допомагає виводити з-під санкцій активи російського олігарха Ігоря Наумця

А за рік до цього, влітку 2022-го, було заарештовано його активи загальною вартістю понад мільярд гривень. Але компанії Наумця і далі продовжують працювати і приносити йому прибуток, а ТОВ «Юнігран» регулярно отримує гроші з бюджету, пише портал PROBLEMATIC NEWS .

Чому це відбувається? Тому що Ігор Наумець зумів оминути як санкції, так і арешти активів. У цьому йому допоміг екс-депутат Броварської міської ради від партії За майбутнє Сергій Шапран. Ще у 2022 році, після втечі Ігоря Наумця до Росії, Шапран став тіньовим куратором його бізнесу в Україні та активно включився у розблокування видобутку корисних копалин у Житомирській області, а потім почав підминати активи Наумця під себе.

Ігор Наумець має громадянство Російської Федерації і володів в Україні до 2022 року цілою низкою компаній: ТОВ «Будіндустрія Сервіс ЛТД», ТОВ «Альянс-Союз», ТОВ «Любовичі», ТОВ «Бриззо», АТ «МКДЗ», АТ «Коростенський кар'єр », ПрАТ «Пінязевітський кар'єр», ТОВ «Юнігран-Сервіс», ТДВ «Бахчисарайський консервний завод», ТОВ «Спортивно-мисливське товариство «Барвінківське», ТОВ «Укрвибухбуд», ПрАТ «Біхівський спецкар'єр», ТОВ «Максіком плюс», ТОВ «Монроз», кредитна спілка «Поступ-кредит».

Компанія «Юнігран», що належить Ігорю Наумцю, засвітилася у постачанні щебеню на територію «ЛНР», де працював «міністром ЖКГ» його брат Сергій Наумець.

Сам Ігор Наумець втік до Росії в середині лютого 2022 року, а поки РНБО вирішувала, чи застосовувати до нього санкції чи ні, успішно переписав майже весь свій бізнес на підставних осіб та офшори. Що стосується ТОВ «Юнігран», про яке йдеться, то зараз цією фірмою володіє через кіпрську Westgrinite Holdings Limited якась Олена Калпа, громадянка Великобританії.

Хоча проти Ігоря Наумця в Україні та порушено кримінальну справу, в якій фігурує його компанія «Юнігран», видобуток щебеню триває у колишніх масштабах. Більше того, ТОВ «Юнігран» регулярно виграє тендери на постачання продукції державним установам України. Причому кількість цих тендерів та суми, які отримують компанія Ігоря Наумця від держави, постійно збільшуються: якщо у 2023 році ТОВ «Юнігран» отримало з бюджету 1,3 мільйона гривень, то у 2024 році ця цифра вже була вдвічі більшою:

У чому секрет? Секрет, як уже згадувалося, в активній допомозі, яку надають Ігореві Наумцю небайдужі люди. Серед таких – Сергій Шапран, який з'явився на кар'єрах ТОВ «Юнігран» у травні 2023 року, одразу після запровадження санкцій РНБО проти Ігоря Наумця і оголосив себе новим директором, через якого відтепер треба вирішувати всі питання. Хоча формально директором ТОВ «Юнігран» є Сергій Диняк, усі питання, пов'язані з роботою компанії, справді вирішує Сергій Шапран.

Сергій Шапран – екс-глава депутатської фракції «За майбутнє» у Броварській міськраді, директор та власник Броварського алюмінієвого заводу та цілої низки інших активів.

До 2018 року Сергій Валентинович Шапран носив прізвище Коробка, про це свідчить витяг з реєстру щодо ТОВ «Перший український міжнародний траст-капітал» (код ЄДРПОУ 35135332), де до 2018 року Шапран Сергій Валентинович, він же Коробка Сергій Валентинович був кінцевим бенефіціарним власником.

Причина зміни прізвища невідома, але нас у цьому випадку цікавить участь Сергія Шапрана у долі Ігоря Наумця, майно якого він так успішно вивів з-під санкцій та арештів, і яким так само успішно керує. У цьому процесі взяли безпосередню участь депутат від ОПЗЖ Сергій Осипов, а також Олександр та В'ячеслав Супруненко, члени родини колишнього мера Києва Леоніда Черновецького, які досі зберігають вплив на судову систему та будівельний ринок столиці.

Усі подробиці діяльності Сергія Шапрана щодо виведення активів Ігоря Наумця з-під арештів та санкцій невідомі, але, крім того, що ТОВ «Юнігран» продовжує роботи на кар'єрах Київської та Житомирської областей, викликає багато питань факт діяльності ТОВ «Юнігран-сервіс», ТОВ «Юні сервіс» та ТОВ «Юні люкс».

ТОВ «Юнігран-сервіс» є співвласником ТОВ «Юнігран» (частка 1%). Але власником самого ТОВ "Юнігран-сервіс" є ТОВ "Юнігран" (89,47%) та Westgrinite Holdings Limited (10,53%). А кінцевим бенефіціаром є Олена Калпа:

Компанія займається і буропідривними роботами; ТОВ «Юнігран-Сервіс» з нуля збудувало завод для виготовлення емульсійної вибухівки, закупило сучасні бурові верстати Atlas-Copco та сформувало парк змішувально-зарядних машин на шасі Volvo та Scania, які можуть виробляти до 14 видів різних емульсійних вибухових речовин. Адреса реєстрації ТОВ «Юнігран-Сервіс» – селище Гранітне, вулиця Шевченка, 15. Цю ж адресу має ТОВ «Юні сервіс», власником якого виступають вже Сергій Шапран та закритий інвестфонд «Денмарк»:

ТОВ «Юні люкс», хоч і зареєстроване за іншою адресою, але має тих самих власників:

Інвестиційний фонд «Денмарк» повністю належить Сергію Шапрану:

Та й займаються всі ці компанії одним і тим же – видобутком корисних копалин. Популярна фраза «Збіг? Не думаю» сама проситься на мову. Та й не все це збігом.

Є і прямі докази того, що бізнес Наумця переходить до Шапрана: Сергій Шапран є прямим бенефіціарним власником ТОВ «Будіндустрія-сервіс ЛТД».

До 02 квітня 2024 року бенефіціаром компанії був Володимир Наумець, а Ігор Наумець із числа бенефіціарів вийшов 14 листопада 2022 року.

ТОВ «Будіндустрія-сервіс ЛТД» має спецдозвіл №6391 та розробляє пісок на родовищі «Спаське» в Київській області, в акваторії річки Десна.

За наполегливими чутками, власник ТОВ «Юнігран» Ігор Наумець пообіцяв Сергію Шапрану половину бізнесу у разі, якщо той зможе вивести його з-під санкцій та зняти арешти. Правда це чи ні – невідомо, але факт залишається фактом: контроль над компаніями Ігоря Наумця, які займалися здобиччю піску та каменю, перейшов до рук Сергія Шапрана. І цьому не завадили санкції РНБО, ані арешти, накладені судами на майно російського громадянина Ігоря Наумця. Тепер же арешти потихеньку знімаються через те, що змінився власник активів, а санкції щодо Ігоря Наумця стають простим папірцем і порожнім звуком.