Дасть нам важливу перевагу: українські дрони стали "розумнішими", як тепер їх використовують ЗСУ
Українські фахівці оперативно адаптують свої безпілотники, щоб уникнути впливу російських засобів електронної боротьби, що робить Київ однією з провідних "столиць дронів" за межами Китаю. Про це пише американське видання The Wall Street Journal.
Наразі дрони щодня перетинають лінію фронту в Україні тисячі разів. Підтримка або порушення їхньої роботи стає пріоритетом для обох сторін, оскільки це може забезпечити перевагу на полі бою. Електронна боротьба спрямована на глушення сигналів, що передаються на дрони через радіочастоти, що блокує команди оператора або дані для навігації безпілотника.
Дмитро Шимків, співзасновник AeroDrone, пояснює, що глушення сигналів подібне до включення радіопередачі на старому приймачі, коли сигнал заглушається численними перешкодами. Російські та українські військові намагаються заглушити дрони один одного.
Українські виробники, однак, адаптують свої дрони, щоб уникати глушіння російських РЕБ-засобів. Наприклад, компанія ISR Defence оновила навігаційне обладнання, антени та спосіб передачі відео у своїх безпілотниках, щоб оминати частоти, на які націлена Росія. Інші виробники роблять своє обладнання більш автономним, обмежуючи інформацію, яку дрони одержують від супутників або операторів, що може бути заглушено.
Вадим Юнік, співзасновник ISR, наголошує, що глушіння з боку росіян є критично важливим фактором при створенні безпілотників. Сьогодні виробники повинні швидко вносити зміни до конструкції дронів без звичайного рівня досліджень та розробок, властивих мирному часу.
Ключовим способом уникнути перешкод є перехід безпілотників на іншу частоту, хоча ворог може невдовзі виявити і цю частоту, що підганяє постійну гонку по всьому діапазону. Майже всі транспортні засоби, що працюють на фронті, обладнані засобами глушення проти ворожих дронів. Ці пристрої можуть мати різні форми, від простих антен до ручної зброї, що нагадує футуристичні гвинтівки.
Контрнаступ ЗСУ: експерт розповів про ситуацію на Харківщині.
Як довго триватиме війна в Україні: два основні сценарії
Експерт попередив усю Європу: перемога Трампа буде небезпечним сигналом.