Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Зима на порозі - кількість ДТП зростає: як діяти водію, що потрапив у ДТП, та якою буде відповідальність

Поделиться сюжетом
Зима на порозі - кількість ДТП зростає: як діяти водію, що потрапив у ДТП, та якою буде відповідальність

За даними Опендатабот у 2024 році вже було зафіксовано понад 16,5 тисяч ДТП з постраждалими, в яких загинуло майже 2 тисячі людей, а майже 21 тисяча – отримали травми. У яких випадках настає адміністративна, а у яких кримінальна відповідальність у разі скоєння ДТП розповів в ефірі «Апостроф ТБ» Дмитром Кушнаренко, адвокат адвокатського об’єднання Актум.

На думку адвоката, одними з головних причин, які впливають на зростання кількості дорожньо-транспортних пригод є або відсутність, або недостатня освітленість доріг та аварійно-небезпечних ділянок на дорогах міст та містечок. Також на кількість ДТП впливає й те, що люди, через війну вимушені переїздити до інших населених пунктів та міст: «Це стосується таких великих міст, як Київ. Тут всі завжди поспішають. Постійно інтенсивний трафік. І водію, який у місті нещодавно треба бути максимально уважним, адже він без навігатора міста не знає, а ще має слідкувати за дорогою…».

Говорячи про першочергові дії учасників у разі скоєння ДТП, адвокат зауважив, що насамперед, якщо є потерпілі треба викликати швидку допомогу та всі відповідні рятувальні служби та поліцію. Крім того, необхідно, по можливості, до приїзду лікарів надати першу медичну допомогу постраждалим. Також правник радить викликати адвоката.

«Коли мова йде про ДТП з потерпілими я наполегливо рекомендую долучати до цього процесу адвоката, щоб у майбутньому не сталось неприємних несподіванок. Особливо це стосується процесу проведення судмедекспертизи чи укладання угоди про примирення. Адвокат, який представлятиме інтереси звинувачуваного чи потерпілого проконтролює дії слідчих, які мають провести огляд місця аварії та все вірно зафіксувати. Мають бути залучені поняті та свідки, учасники ДТП мають пройти перевірку на стан алкогольного чи наркотичного сп’яніння. Все це має бути відповідно зафіксовано у протоколі, щоб у подальшому не виникало ситуації коли хтось чогось недогледів чи не зафіксував», - зазначає Дмитро Кушнаренко.

Адвокат по ДТП наголошує, що абсолютно всі ДТП, які трапляються умовно діляться на аварії з потерпілими та без потерпілих. Якщо є потреба виклику лікарів - таке ДТП завжди кваліфікується як ДТП з потерпілими.

«Якщо у ДТП немає загиблих - основною кваліфікуючою ознакою є тяжкість травм потерпілих, яка встановлюється за допомогою судмедекспертизи, а відповідно і кваліфікація справи. У більшості випадків ДТП з потерпілими Кримінальний кодекс України передбачає сувору відповідальність особи, з вини якої трапилася аварія. Крім того, у 2021 посилилась відповідальність за порушення ПДР і керування авто в стані алкогольного та наркотичного сп'яніння, а також під дією ліків», - розповідає правник.

За словами адвоката, КК кваліфікує ДТП, як злочин коли його учасники отримали тяжкі чи середнього ступеня тілесні ушкодження або загинули. Склад злочину за ст. 286 КК – порушення правил дорожнього руху, внаслідок чого завдано шкоди здоров'ю людей. Якщо ДТП, викликане порушенням ПДР, закінчилося без потерпілих, або їм завдано легкі тілесні ушкодження – це адміністративне правопорушення. Якщо є потерпілі з тяжкими травмами або загиблі, то передбачені різні покарання, залежно від завданої шкоди – від 3 до 15 років позбавлення волі.

Адвокат також наголошує, що до приїзду захисника учасники аварії мають право не давати жодних пояснень представникам правоохоронних структур: «У нас чомусь поширена думка, що якщо хтось відмовляється давати свідчення, то він апріорі винний. Але з юридичної точки зору - це найбільш правильна стратегія. ДТП – це завжди колосальний стрес. Людина взагалі може не розуміти, що відбулось. Тому я раджу до приїзду адвоката спробувати заспокоїтись, згадати, проаналізувати і вже потім – говорити».