Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Мінус 1 млрд із бюджету: наближені до мера Харкова Терехова "піджали" під себе держзакупівлі

Поделиться сюжетом
Мінус 1 млрд із бюджету: наближені до мера Харкова Терехова "піджали" під себе держзакупівлі

Харківська паливна компанія "Золотий стандарт К" після початку російського вторгнення в 2022 році отримала на замовлення від держави близько 1 млрд грн. Найцікавіше у цій новині те, що цю фірму пов'язують із наближеними до мера Харкова Ігоря Терехова особами.

Про це стало відомо завдяки розслідуванню "Економічної правди".

За підрахунками журналістів, у 2015-2020 роках "Золотий стандарт К" отримав підряди загальною сумою на 56,6 млн. грн. А після того, як Ігор Терехов очолив мерію Харкова, лише за 2021 рік ця сума збільшилась до 103 млн. грн.

Ігор Терехов, фото: Instagram

Найбільші доходи компанія почала отримувати за повномасштабного вторгнення Росії. З кінця 2022 року до кінця травня 2024 року "Золотий стандарт К" підписав контракти з харківськими комунальниками на суму близько 1 млрд грн.

На цьому тлі допускається, що своїми успіхами компанія "Золотий стандарт К", що належить харківському підприємцю Костянтину Батвінову, зобов'язана адмінресурсу Терехова. З початком війни комунальні підприємства почали віддавати багатомільйонні контракти взагалі без тендерів – це стало можливим завдяки рішенню уряду щодо громад, де ведуться бойові дії.

Коли Харківську громаду виключили з переліку тих, де ведуться активні бойові дії, у найбільших тендерах, які дісталися "Золотому стандарту К", було зазначено розрахунок протягом 60, 120, 180 або навіть 365 днів. Це дозволило відсіяти інших учасників аукціону, оскільки на рік чекати оплати вони були не згодні.

Документи по "Золотому стандарту К", скріншот: Prozorro

Наприклад, останніми днями 2023 року "Золотий стандарт К" став єдиним учасником та автоматичним переможцем тендеру від КП "Харківводоканал" на 85,15 млн грн (умова оплати до 180 днів). А в лютому-2024 ця компанія здобула перемогу в тендері на 5,8 млн грн від КП "Ритуал" Харківської міської ради (оплата протягом 90 днів). В інших тендерах замовник відмовляв учасникам, які пропонували меншу вартість послуги на користь "Золотого стандарту К".

Збитки завдавалися і через завищену вартість пального, яку пропонував "Золотий стандарт К". Наприклад, у січні компанія виграла тендер від Харківської міської ради на постачання 950 тис. дизпалива для КП "Шляхрембуд" за ціною 53,9 грн за літр з ПДВ, хоча згідно з онлайн-даними тоді роздрібна ціна дизеля в Харківській області склала 50, 74 грн за літр, а оптові ціни були ще нижчими.

Документи по "Золотому стандарту К", скріншот: Prozorro

Крім того, зазначається, що група компаній Костянтина Батвінова, зокрема "Золотий Стандарт К", фігурують у матеріалах кримінального провадження Нацполіції. Саме на його заправках НПЗ у червні 2021 року було здійснено контрольні закупівлі бензину – за результатами експертизи він виявився низькоякісним фальсифікатом. Втім, самому бізнесменові підозри не висували. А у жовтні 2023-го він виїхав з України за системою "Шлях" як волонтер, і з того часу не повертався, пишуть журналісти.

Також, Харків – через обстріл, а Київ – економить: де ще в Україні достроково вимикають опалення.