Популярные новости

Последние новости

Внутренняя безопасность СБУ должна проверить генерала Носача, – Тука

Верховная Рада приняла закон: какие нововведения готовятся в армии

"Нафтогаз" предупредил украинцев об отоплении: известно, что нужно сделать перед включением тепла в жилище

Внук и дед из Одессы наладили международный наркотрафик в детских игрушках

Кличко: Столица подготовила к зиме 550 единиц снегоуборочной техники и сделала запас соли и песка

В СНБО отреагировали на фейк z-пропаганды о массированных ракетных ударах

За «обломками» по НПЗ в Саратове стоит Главное управление разведки

Отдых от Dota 2, ведь студия Blizzard готовится к анонсу ремастера Warcraft II

Массированная ночная атака по Одессе: есть жертвы и раненые, жуткие кадры

Как могут измениться коммунальные платежки в 2025 году

"Укрзализныця" оскандалилась из-за русского языка

Переломный момент: Генсек НАТО рассказал, почему войска КНДР в Европе меняют правила игры

Дочь Маска из-за победы Трампа приняла важное жизненное решение

Миллионные долги побуждают к повышению тарифов: вода из крана может стать дорогим удовольствием

Фиксировал размещение военных объектов: ТЦКшник сливал россиянам позиции ВСУ

Як відключення електроенергії впливають на мобільний зв’язок в Україні

Поделиться сюжетом
Як відключення електроенергії впливають на мобільний зв’язок в Україні

Регулярні відключення електроенергії стали звичною частиною повсякденного життя в Україні. Проте, однією з найбільш проблемних наслідків відключень є втрата стабільного мобільного зв’язку, яка ускладнює повсякденне життя і стає серйозним викликом під час тривалих періодів без електроенергії.

Українські мобільні оператори ще з кінця 2022 року активно готувалися до відключень електроенергії, масово купуючи генератори та резервні акумулятори для базових станцій. Олександр Комаров, президент компанії “Київстар”, зазначав, що компанія закупила нові літієві акумулятори для базових станцій, які забезпечують до 7 годин автономної роботи і швидше підзаряджаються. Також було збільшено кількість дизель-генераторів.

Попри витрати на ці заходи, абоненти не відчувають значного покращення. Михайло, наш співрозмовник, зауважує, що під час минулорічних зимових “блекаутів” його зв’язок був кращим, і тепер він замислюється над придбанням додаткової сімки.

Олександр Глущенко, експерт з питань телекомунікацій, пояснює, що мобільні мережі не були розраховані на тривалі відключення електроенергії. Базові станції не можуть довго працювати без живлення, і навіть нові акумулятори не завжди можуть забезпечити достатньо енергії. Глущенко зазначає, що під час відключень мережі мобільних операторів перетворюються на “острівці”, де є можливість надавати послугу зв’язку, і “темні діри”, де зв’язок просто відсутній.

Президент Володимир Зеленський доручив міністру цифрової трансформації Михайлу Федорову перевірити готовність мобільних операторів до можливих блекаутів. Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій зобов’язав операторів забезпечити доступність послуг протягом десяти годин після відключень світла. Втім, за словами Глущенка, оператори не здатні виконати цю вимогу.

Взимку, коли відключення світла можуть сягати до 20 годин на добу, на допомогу мобільним мережам мають прийти оператори фіксованого зв’язку. Глущенко радить абонентам операторів фіксованого зв’язку з’ясувати у провайдера, за якою технологією вони підключені, і переходити на технологію xPON, яка забезпечує інтернет до 72 годин після відключення світла.

Також експерт рекомендує резервувати електроживлення для власного Wi-Fi роутера або модема за допомогою павербанків або джерел безперебійного живлення. Для мобільних телефонів варто мати кількох постачальників послуг, використовуючи e-sim або одночасно 2 sim-карти.

Якщо можливість підключення додаткового оператора фіксованого зв’язку відсутня, а швидкість доступу мобільної мережі замала, варто розглянути варіант із супутниковим інтернетом Starlink, хоча цей варіант є доволі дороговартісним.