Жорстокі катування ув’язнених у Божковській колонії: відео 18+ і нові подробиці
Державне бюро розслідувань виявило низку фактів катувань ув’язнених, що сталися пару років тому, а набули розголосу зараз. Йдеться про Божковську виправну колонію.
Про це розповів голова Міністерства юстиції Денис Малюська під час телемарафону.
Читайте також: Мобілізація засуджених: чи зможуть воювати ті, хто сидить по тюрмах
Він зазначив, що події відбувалися у 2022 та частково у 2023 році. Адвокати повідомили, що там є особи, які застосовують силу до ув'язнених.
"Повідомили, що там є кілька ідіотів, які б’ють ув’язнених. Ми миттєво зреагували, провели розслідування, передали матеріали справи правоохоронним органам і звільнили керівництво колонії, і співробітників ще в липні 23-го року. Тому сьогоднішня новина – це результат розслідування ДБР тих обставин справи, які були відомі ще минулого року", - пояснив він.
При цьому історія обставин значно "цікавіша", ніж може здаватися. Нібито працівники колонії так боролися зі "злодіями в законі".
Наголосив, що відповідна поведінка підозрюваних є "залишками" радянського минулого і це неправильна практика.
"Безумовно, це вважається катуванням, тому підтримуємо максимально розслідування. Такого не повинно бути. Викривлення і старі радянські практики вводити в тюремну систему зараз ми не дозволимо", - повідомив Малюська.
За інформацією організації "Захист в’язнів України", в установі було виявлено та задокументовано практику "жорстокої зустрічі" нових ув’язнених. Прибувши в установу їх чекало фізичне насилля, погрози зґвалтуванням. Їх примушували на камеру прибирати територію.
"Злам волі та особистості новоприбулих - це стала практика Північно східного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань, яка лишилася з Радянських часів та має на меті з самого початку зробити з в’язнів покірних рабів, які весь свій строк мають працювати майже безкоштовно, виконувати ремонтні роботи приміщень в установі за власний рахунок і боятися скаржитися правозахисникам", - йдеться у повідомленні.
В організації наголосили, що боячись розголошення фактів приниження ув’язнені боялися скаржитися навіть після звільнення. Діяв радянський спосіб управління людьми шляхом фізичних, психологічних знущань, шантажування, залякування та погрози помсти.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, кого із засуджених точно не заберуть на фронт.
- Вас також може зацікавити:
Зеленський дозволив відправляти на фронт засуджених: що відомо
СІЗО переповнені: скільки в'язнів можна відправити на війну
Мобілізація засуджених: якими будуть умови і де служитимуть