США та ЄС посварилися через кредит Україні на 50 мільярдів доларів
Спір між Сполученими Штатами та Європейським Союзом стосовно багатомільярдного кредиту для України став причиною значного напруження у міжнародних відносинах. Переговори щодо умов надання коштів заморожених активів Росії затягнулися, а це викликало не тільки занепокоєння в Києві, але й стурбованість у керівництві США та країн Європейського Союзу.
Про це пише рейтингове видання “Politico”.
Автори матеріалу зазначають, у той час, як лідери семи провідних економік світу зберуться в Італії, американські сподівання на те, що ця зустріч стане демонстрацією підтримки України з боку Заходу, схоже, провалилася через зростання роздратування Європи.
“Вашингтон пропонує: “Ми [США] беремо кредит, Європа бере на себе весь ризик, ви [Європа] сплачуєте відсотки, а ми [США] використовуємо ці гроші для американсько-українського фонду. Ми можемо бути безглуздими, але не настільки”, – сказав один високопоставлений європейський дипломат.
Зазначається, шість високопоставлених дипломатыв та чиновники заявили, що президент Франції Емманюель Макрон і канцлер Німеччини Олаф Шольц скажуть президенту Джо Байдену, що вони відкидають американську пропозицію, щоб Європа виступила гарантом кредиту.
“Європейські уряди відчутно роздратовані планом США, який, на їхню думку, означатиме, що вони виявляться на гачку виплати кредиту, якщо щось піде не так, тоді як американські компанії потенційно могли б отримати найбільшу вигоду від контрактів на реконструкцію України”, – йдеться у статті.
До того ж, немає впевненості, що Дональд Трамп у разі перемоги на виборах у листопаді підтримає цю ініціативу. За словами трьох чиновників, укладання остаточної угоди буде відкладено як мінімум до осені. Хоча очікується, що лідери G7 в Апулії підтримають спільну ідею надання кредиту Україні, вони навряд чи погодяться з будь-якими деталями.