Новий генсек НАТО збирається налагодити міст між Трампом та Україною: експерти розповіли про стратегію
Коли у жовтні Марк Рютте обійме посаду генерального секретаря, йому доведеться зіткнутися з проблемами, пов'язаними з Росією, Україною та можливим поверненням Дональда Трампа.
Марк Рютте стане новим головою НАТО, яке стикається з погрозами, починаючи від російської агресії та закінчуючи зростанням правого націоналізму по всій Європі.
У НАТО основна частина завдання Рютте полягатиме у збільшенні військових витрат, як завжди вимагає Трамп, водночас роблячи європейську безпеку менш залежною від Америки — спробувати «захистити від Трампа» підтримку альянсом України, а також умиротворити людину, яка могла б стати президентом і яка за - як і раніше, не бере на себе жодних зобов'язань щодо збереження Сполучених Штатів у НАТО.
Рютте відомий тим, що не ускладнює проблеми надто сильно. "Він буде гарний у тому, щоб тримати всіх разом, і якщо Трамп переможе у листопаді, це допоможе", - сказав він.
«Він намагатиметься зрозуміти, чого хоче альянс, і саме це він і зробить. Але він твердо вірить у силу Заходу та Сполучених Штатів як лідера західного світу».
Де Гроот, колишній посол, сказав: «Якщо він не зможе навести мости між новою адміністрацією США та Європою, я не думаю, що це зможе зробити будь-хто інший».
Джерело: nytimes.
Читайте також:
Війська КНДР у Донецькій області: експерт розповів, чим може відповісти НАТО.
Ризик нової війни: де назріває ескалація, невтішний прогноз експерта.
Підсумок дебатів – «катастрофа» для Байдена: демократи шукають заміну.