Мобілізація ув’язнених в Україні: кого і скільки можуть відправити на війну
Міністр юстиції Денис Малюська виступає за залучення до участі в бойових діях чоловіків призовного віку, які ув'язнені або мають судимості. За його словами, Україна здатна мобілізувати 10-20 тис. таких чоловіків.
Про це Малюська розповів у інтерв’ю "BBC News Україна".
Читайте також: СІЗО переповнені: скільки в'язнів можна відправити на війну
"У нас переповнені установи виконання покарань, зокрема слідчі ізолятори, вільних місць давно немає практично ніде. А у великих містах величезне переповнення. Тому це велика проблема. Не в останню чергу я дуже агітую за мобілізацію ув'язнених і засуджених через те, щоб в тому числі не порушувати нормативи за кількістю людей на певну площу", – розповів віе.
Він також відповів, чи можуть бути залучені до ЗСУ усі засуджені – в незалежності, чи це сексуальні маніяк, чи серійні вбивці.
"Але (засуджені) за вбивство двох і більше, наприклад – якщо ми цю категорію беремо: а для чого людина йде на війну, як не вбивати?", - зазначив міністр.
За оцінками Малюськи, Україна здатна залучити до війська 10-20 тис. ув'язнених або з судимостями чоловіків призовного віку.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, навіщо потрібна мобілізація ув'язнених.
- Вас також може зацікавити:
Як в Росії не буде? Нові подробиці мобілізації засуджених
Мобілізація ув'язнених: який варіант пропонує Рада
Засуджені зможуть служити на посадах офіцерів: якими будуть нові правила
В Україні триває запекла війна з Росією, яка на нас напала. З лютого 2022 року - повномасштабна війна. Процес вручення повісток - це не автоматичний квиток на війну, а насамперед актуалізація даних громадян України. Так, слідом за повісткою можливий призов військовозобов'язаної людини на військову службу. Це нормальний процес у воюючій країні. Варто не забувати, що обов'язком кожного українця є захищати свою країну. Бо якщо сьогодні ти втікаєш від війни - завтра вона може прийти до тебе.