Популярні новини

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

Хто оплачує закордонні відрядження суддів і куди вони їздять

Поділитися сюжетом
Хто оплачує закордонні відрядження суддів і куди вони їздять

Володимир Богатир, адвокат, заслужений юрист України

Можливість відволіктися від повсякденного перекладання паперів, виїхавши на навчання чи на зустріч із колегами — приємний бонус у роботі суддів. Особливо, коли йдеться про закордонні відрядження. Тим більше, що такі поїздки хтось оплачує. Але тут іноді постає питання дотримання антикорупційного законодавства.

Про виїзди за кордон із робочими візитами ми поцікавилися у спеціалізованого суду, завданням якого є захист суспільства від корупційних і пов’язаних із ними кримінальних правопорушень - у Вищого антикорупційного суду України. Антикорупційники не стали робити таємниці з такої інформації та надали відповідні документи.

Як правило відрядження виникають, так: організатор заходу надсилає запрошення для участі у заході, де вказується час, місце, тема, а також кількість запрошуваних учасників, іноді вже з прізвищами. Зрозуміло, що все ґрунтується на ділових стосунках, тож судді подекуди отримують запрошення персонально.

Тобто, витрати на поїздку за кордон покриваються не коштами державного чи місцевого бюджету, а міжнародними організаціями, проектами й урядами іноземних країн.

Географія відряджень доволі широка - від Америки до Японії. Найбільш популярними (за кількістю поїздок) напрямами виявилися: США (9 відряджень, з них 4 – до Вашингтона), Прага (7 відряджень), Варшава (5).

Тематика заходів є різноманітною. Серед актуальних (якщо не брати антикорупцію) можна виділити питання вилучення та конфіскації активів, легалізації (відмивання) доходів, у тому числі цифрових, адміністрування та диджиталізації судочинства, гендеру.

Варто відзначити, що наших суддів не завжди кликали вчитися. Іноді вони виступали в якості тренерів. Найбільш численною була подорож до Сингапуру. У серпні 2019 року (коли Президент вже призначив суддів, але суд ще не розпочав відправляти правосуддя) Центр з питань державного управління при Наньянському технологічному університеті організував для представників антикорупційних органів України (серед яких були 13 суддів ВАКС) стажування з питань сінгапурського досвіду протидії корупції. Варто зауважити, що ця країна вважається однією з найменш корумпованих у світі і за корупційні злочини тут можуть стратити.

За чий рахунок та скільки раз “мандрували” судді

За кількістю відряджень найбільшими «мандрівниками» можна назвати суддів Віру Михайленко (9 подорожей), Олену Танасевич та Катерину Широку (по 7), Євгена Крука (6) а також Олексія Кравчука, Маркіяна Галабалу та Даниїлу Чорненьку (по 4). Серед працівників безумовним лідером виявився керівник апарату, який за даними ВАКС їздив за кордон у справах щонайменше 8 разів.

Що стосується фінансування витрат, пов’язаних зі службовим відрядженням наприклад,
«Антикорупційна ініціатива ЕС в Україні» фінансувала проект Консультативної місії ЄС в Україні з ознайомлення суддів ВАКС із системою судів Ірландії. Конференція Міжнародної асоціації судового адміністрування в Хельсінкі, фінансувалась Програмою USAID «Справедливість для всіх». Доходу у вигляді коштів, одержаних як відшкодування або покриття витрат на відрядження у деклараціях учасників не відображено.