Популярні новини

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

МОН анонсував «докорінні зміни» старшої школи

Поділитися сюжетом
МОН анонсував «докорінні зміни» старшої школи

Міністерство освіти і науки готує докорінні зміни для старшокласників та студентів. Окрім 12 років навчання планують впровадити можливість для школярів обирати профіль навчання та предмети залежно від інтересів, а студентам - скорочений бакалаврат.

Про зміни повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.

В соцмережі Х Лісовий написав: "МОН готує зміни для старшокласників. Ми прагнемо, щоб з 2027 року старша школа докорінно змінилася. Насамперед — ціннісно. Тому в основу змін закладаємо дві засадничі цінності — свободу і відповідальність".

Крім того, у МОН також розповідали про те, що з 2025 року планується впровадити трирічну профільну середню освіту для школярів після дев’ятого класу. Тож загальний період навчання у школі становитиме не 11, а 12 років.

Повноцінно запрацювати проєкт має з 2027 року. Лісовий наголошував, що учням необхідно буде ухвалити усвідомлене рішення: перейти навчатися в академічний ліцей або в професійний коледж — відповідно до своїх інтересів та здібностей. Таким чином школярі зможуть прийти до університету з кращою підготовкою.

Крім того, за словами Лісового, планується скорочення бакалаврату. Строки реалізації цього проєкту наразі невідомі.

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров писав: "Із 2027 року учні 10–12 класів самостійно формуватимуть освітню траєкторію — обиратимуть профіль навчання та предмети залежно від інтересів. Основний фокус — на особистих навичках дитини та свободі у виборі предметів".

За його словами, запит на реформу "був колосальним": "...опитування показало, що 91% старшокласників і 83% студентів професійних закладів хотіли б обирати частину предметів для вивчення".

Навчання після 9 класу мають поділити на 2 напрями: академічний і професійний.

"Академічний напрям спрямований на підготовку до вступу до закладів вищої освіти. Навчання відбуватиметься в окремих великих ліцеях, де учні обиратимуть основний профіль та додаткові предмети незалежно від профілю. Наприклад, учень з фізичного зможе вивчати музику або мистецтво, а учень з філологічного — фізику в житті або теорію появи всесвіту. Школярі продовжать вивчати базові предмети, але реформа дасть гнучкість у виборі додаткових дисциплін та окремих курсів. В учнів буде час підготуватися до вступу в ЗВО й дізнатися більше про майбутню професію", - уточнює міністр цифрової трансформації.

На його думку, професійний напрям дасть змогу учням розвивати навички для швидкого виходу на ринок праці: "Під час навчання в профтеху студенти практично опановуватимуть професію, а також вивчатимуть предмети, які безпосередньо пов’язані з майбутнім фахом. Після закінчення навчання буде змога одразу вийти на ринок праці з реальними навичками або продовжити навчання у закладі вищої освіти".

"У 2025 році реформа стартує в пілотних ліцеях, далі масштабуватимемо її на інші заклади освіти", - підсумовує міністр.

Раніше "Апостроф" повідомляв, що уряд ухвалив зміни до механізму отримання державних грантів на навчання. Тож студенти, які вступили на контракт, мають нагоду отримати грант, що покриє частину або всі витрати протягом навчання.