Популярні новини

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

​Понад 13 тисяч компаній мають ліцензії МОЗ: у яких регіонах найбільше

Поділитися сюжетом
​Понад 13 тисяч компаній мають ліцензії МОЗ: у яких регіонах найбільше

13 887 компаній та 28 054 ФОПів мають право на медичну практику в Україні за даними Міністерства охорони здоров’я станом на середину жовтня 2024 року.

Попит мають сестринська справа, організація та управління охороною здоров'я та терапія, а кожна п’ята ліцензована медична компанія знаходиться у Києві, повідомляють аналітики Опендатабот.

Експерти кажуть, що пік видачі медичних ліцензій припав на 2019 рік: 910 компаній за 9 місяців. Відтоді кількість нових дозволів вщухала.

"355 медичних ліцензій отримали українські компанії від початку 2024. Це на 16,4% більше, ніж за аналогічний період у 2023 році, проте все ще менше за показники до повномасштабної війни. За той самий період у 2021 було видано 670 ліцензій", - йдеться у повідомленні.

Найбільше ліцензій видали на молодшу сестринську справу - 87% компаній від загальної кількості. Наслідують організація та управління охороною здоров’я - 81%, а замикає топ за запитаністю терапія (39%). Зазначимо, що одна компанія може мати ліцензії на декілька напрямків.

Менш популярними є ультразвукова діагностика (30.6%), неврологія (28.3%), акушерство і гінекологія (27.7%) та стоматологія (26.9%). А ось судово-психіатрична експертиза або ж такі вузькі галузі, як судово-медична токсикологія та цитологія мають по декілька компаній.

Загалом найбільше медичних компаній з діючими ліцензіями працює у Києві - 20%. Потім ідуть Дніпропетровщина (8%), Донеччина, Львівщина та Харківщина - по 6%.

До переліку найбільших за доходом компаній, які мають ліцензії, потрапила велика кількість бізнесів, у яких медичний напрямок не є провідним. Переважно, йдеться про компанії, в яких відкритий медичний напрямок для їх співробітників, Так, наприклад, у топі компанія "Нібулон". Також у списку є "М.Т.К.", "Добробут-поліклініка", медична лабораторія "Діла", "Сінево Україна", "Дарниця", "Київмедпрепарат", "Здоров’я" та "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод".

"Апостроф" писав, що з 1 січня 2025 року в Україні запрацюють нові комісії, які даватимуть статус людини з інвалідністю. У їхній склад не входитимуть нинішні керівники МСЕК.