Популярні новини

Останні новини

Біля Керченського мосту на берег винесло частину бонових загороджень

Що не можна повернути до магазину: уряд анонсував несподівані обмеження

СБУ затримала бабусю-навідницю, яка зливала координати артилерії

50 тисяч зникло з картки: ПриватБанк не забезпечив захист коштів свого клієнта, поробиці

Закидали камінням і червоною фарбою: протестувальники в Сербії зіткнулися з поліцією через катастрофу на вокзалі

Світлана Гринчук нагадала про важливий день: "Робимо все можливе"

​Окупанти обстріляли лікарню на Херсонщині

У Швеції розкопали дивне поховання жінки, яку "вбили" після смерті

Українці тікають з Польші: працівників стає все менше

Як приготувати яблучний зефір: "Мастер Шеф" Глинська розкрила фірмовий рецепт

Трамп оголосив себе президентом США

Головні серіал-прем'єри листопада: пропустите – пошкодуєте

Зеленський підписав закони про продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації

"Гарріс плаче, а Трамп скаче": з'явились яскраві меми на перші результати виборів у США

Українці знайшли вихід, як обійти ліміт на перекази понад 150 тисяч гривень

За поповнення з терміналу заплатите додатково: банки встановили нові правила

Поділитися сюжетом
За поповнення з терміналу заплатите додатково: банки встановили нові правила

В Україні з'явилися нові правила для поповнення банківських карток, які суттєво вплинуть на можливість швидких і анонімних платежів. Національний банк України активно запроваджує зміни для підвищення прозорості фінансових операцій і скорочення тіньової економіки. Особливу увагу нововведення приділяють поповненню карток через термінали і обмеженням на перекази між фізичними особами.

Термінали ПриватБанку. Фото: скрін youtube

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко пояснив, що однією з основних цілей нових правил є боротьба з ухиленням від податків. Останнім часом термінали нерідко використовувалися для неофіційних виплат, зокрема зарплат "у конвертах". Це дозволяло роботодавцям уникати сплати податків і зменшувати навантаження на підприємства. Тепер НБУ сподівається, що нововведення змусить організації діяти прозоро, а відтак — сплачувати податки у повному обсязі.

Крім змін щодо терміналів, НБУ запровадив ліміт на однорангові перекази (P2P-платежі), який становить 150 000 гривень на місяць. Цей ліміт діятиме до квітня 2025 року та поширюється на перекази з картки на картку, здійснені за допомогою мобільних додатків банків і онлайн-сервісів. Тобто тепер українці, котрі активно використовують онлайн-перекази для розрахунків або ж отримання доходів, будуть обмежені в кількості таких транзакцій.

термінал Приватбанку, фото з вільних джерел

Ще одне важливе нововведення стосується зобов’язання щодо податкової декларації. Якщо поповнення перевищує певний ліміт, фізичні особи зобов'язані будуть подавати податкову декларацію та вказувати джерело надходжень. Це може позначитись на підприємцях, які часто використовують особисті картки для розрахунків або прийняття платежів. Така система потребуватиме від фізичних осіб додаткового контролю над своїми фінансами і зобов’язує їх слідкувати за кількістю і сумою надходжень, що ускладнює поповнення карток і може вплинути на швидкість платежів.

Експерти переконані, що нововведення допоможуть зменшити обсяги тіньової економіки і зроблять фінансові операції більш прозорими. Водночас це означає додаткові клопоти для звичайних користувачів карток, які звикли до швидких і простих переказів. Тепер для уникнення проблем з податковою їм доведеться уважніше слідкувати за обсягами поповнень і переказів, враховуючи встановлені ліміти.

Впровадження нових правил також викликало змішані реакції в суспільстві. З одного боку, заходи Нацбанку сприймаються як необхідний крок для боротьби з нелегальними доходами та забезпечення податкової прозорості. З іншого боку, обмеження на анонімні платежі та додатковий контроль можуть стати незручними для звичайних громадян. Висловлюється занепокоєння, що нові правила можуть призвести до сповільнення фінансових операцій та вплинути на доступність деяких послуг, що традиційно оплачувались через термінали чи картки фізичних осіб.

Раніше ми розповідали, що мінус 5000 грн з картки: клієнти "Ощада" втрачають гроші, а у банку розводять руками

Також, Ощадбанк взяв у "заручники" пенсію українки: не дозволяють ні зняти гроші, ні закрити картку