Популярні новини

Останні новини

Внутрішня безпека СБУ має перевірити генерала Носача, – Тука

Верховна Рада ухвалила закон: які нововведення готуються в армії

"Нафтогаз" попередив українців про опалення: відомо, що потрібно зробити перед включенням тепла в оселі

​Онук та дід з Одеси налагодили міжнародний наркотрафік у дитячих іграшках

Кличко: Столиця підготувала до зими 550 одиниць снігоприбиральної техніки та зробила запаси солі і піску

У РНБО відреагували на фейк z-пропаганди про масовані ракетні удари

За "уламками" по НПЗ у Саратові стоїть Головне управління розвідки

Відпочинь від Dota 2, адже студія Blizzard готується до анонсу ремастера Warcraft II

Масована нічна атака по Одесі: є жертви та поранені, моторошні кадри

Як можуть змінитися комунальні платіжки у 2025 році

"Укрзалізниця" оскандалилась через російську мову

Переломний момент: Генсек НАТО розповів, чому війська КНДР у Європі змінюють правила гри

Донька Маска через перемогу Трампа ухвалила важливе життєве рішення

Мільйонні борги спонукають до підвищення тарифів: вода з крана може стати дорогим задоволенням

Фіксував розміщення військових об'єктів: ТЦКшник зливав росіянам позиції ЗСУ

Україна має вимагати від Китаю самообмежень у експорті стратегічних товарів, як це зробили у Єврокомісії - економіст

Поділитися сюжетом
Україна має вимагати від Китаю самообмежень у експорті стратегічних товарів, як це зробили у Єврокомісії - економіст

Український уряд має вимагати від Китаю добровільного самообмеження експорту товарів у стратегічних галузях, як це зробила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Таку думку висловив керівник аналітичного центру CMD-Ukraine (Center for market development economy), доктор економічних наук Ігор Гужва, пише UAProm.

"В перший же день європейського турне голови КНР Сі Цзіньпіна очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зробила досить жорстку заяву з економічних питань. Фактично, Китаю було висунуто ультиматум: або він вживає заходи щодо добровільного самообмеження експорту таких стратегічних товарів, як електромобілі та сталь, або Брюссель готовий та буде ухвалювати жорсткі заходи по відношенню до китайського експорту", – відмітив він.

За його словами, країни ЄС вкрай стурбовані дисбалансом у торгівлі із Китаєм, який широко використовує практики субсидування експорту промислових товарів.

"Фон дер Ляєн каже, що Європа буде займатися протекціонізмом, буде захищати свою економіку та власного виробника, бо інакше китайські товари знищать європейські заводи та робочі місця. Такий підхід варто взяти до уваги уряду України… Україна має також вимагати від Китаю самообмежень у експорті стратегічних товарів, як це зробила очільниця Єврокомісії. Тим більше, що вона пообіцяла координувати дії у відповідь з країнами G7 і країнами, що розвиваються. Отже, офіційний Київ повинен доєднатися у цьому процесі до Брюсселю, адже цивілізований світ вже не може приймати надлишкову китайську продукцію", – констатував економіст.

Він підкреслив, що це не стосується дронів, "мавіків" та продукції ширвжитку, яка потрібна на фронті.

"Мова йде про товари у таких стратегічних галузях, як енергетика, металургія, телекомунікації. Саме на ці сфери спрямований експорт китайських товарів, де є структурне надвиробництво", – сказав він, додавши, що у перемовинах з Китаєм варто також порушувати питання щодо локалізації виробництва китайських товарів в Україні. Це сприятиме залученню нових технологій, інвестицій, створенню робочих місць і податкових надходжень.

"Український уряд повинен в повному обсязі використовувати інструменти захисту своїх ринків. Зараз, під час війни, ми не можемо прийняти китайські практики, які руйнують українську економіку та ведуть до повної деіндустріалізації України", – відмітив Ігор Гужва.

6 травня 2024 голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн після тристоронньої зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном та президентом Франції Емманюелем Макроном повідомила, що електромобілі та сталь з Китаю "затопили" ринок ЄС, тому Брюссель чекає від Пекіну добровільного скорочення експорту або вживатиме жорстких економічних заходів.