Олександр Ярославський
Олександр Владиленович Ярославський – український бізнесмен, мультимільйонер. Власник інвестиційної групи DCH (Development Construction Holding). У 2002-2006 роках народний депутат Верховної Ради України IV скликання. Експрезидент харківського ФК "Металіст".
Місце народження. Освіта. Народився у Жданові (нині – Маріуполь) Донецької області. Закінчив Харківську школу міліції, Харківський інститут харчової промисловості (за спеціальністю "інженер-технолог"), аспірантуру Одеського технологічного інституту (кандидат технічних наук з 1989 року).
Кар'єра. 1986-1987 рр. - інспектор відділу боротьби з розкраданнями соціалістичної власності Московського райвідділу внутрішніх справ у Харкові.
1990-1991 рр. - співробітник Харківського інституту громадського харчування.
З 1992 року займається підприємницькою діяльністю. До 1996 був віцепрезидентом АТ "Гея".
У 1996-1997 pp. – віцепрезидентом представництва фірми Трівертон Інтернешнл Лімітед в Україні.
З 1998 року був президентом і ключовим акціонером АКІБ УкрСиббанк.
Після передачі у 2006 році контролю над УкрСиббанком міжнародній фінансовій групі BNP Paribas Ярославський створив та очолив групу DCH (Development Construction Holding).
Був президентом та власником футбольного клубу "Металіст" (Харків).
Політична кар'єра. У 2002-2004 роках - народний депутат Верховної Ради України IV скликання, пройшов до парламенту під №13 списку Партії Зелених України. Був членом груп Демократичні ініціативи, Демократичні ініціативи – Народовладдя, фракції Народної партії Володимира Литвина.
Активи та статки. Серед активів групи DCH: у сфері фінансів – частка в УкрСиббанку; у сфері виробництва будматеріалів - компанії Hi-Raice, Construction, УГДК, Харків-Цемент (видобуток граніту та піску, виробництво щебеню, цементу, бетону). У сфері девелопменту – близько десятка об'єктів комерційної та житлової нерухомості у Києві, Харкові та Одесі загальною капіталомісткістю понад $1 млрд. (у тому числі реконструкція стадіону "Металіст" у Харкові).
До грудня 2012-го володів футбольним клубом "Металіст", що виступає в українській Прем'єр-лізі. Після конфлікту з мером Харкова Геннадієм Кернесом через стадіон "Металіст" був змушений позбутися цього спортивного активу. За словами мільярдера, який у рамках підготовки до Євро-2012 інвестував у стадіон $30 млн (бюджетні інвестиції становили приблизно $70 млн), на колектив клубу і команду було здійснено безпрецедентний психологічний тиск, і роль Кернеса в цій історії була незначною. На запитання, хто саме чинив тиск і в інтересах кого, бізнесмен не відповів. Хай там як, новим власником клубу "Металіст", частки Ярославського в стадіоні, тренувальної бази, футбольної академії став маловідомий харківський бізнесмен Сергій Курченко, керівник групи компаній ГазУкраїна.
У лютому 2008 року журнал Фокус оцінив статки Ярославського в $905 млн., зазначивши, що роком раніше він дорівнював $725 млн. У червні 2008-го журнал Корреспондент нарахував у президента DCH $2,6 млрд, зафіксувавши за минулий рік зростання на $1,3 млрд У результаті - 10-е місце у "ТОП-50 найбагатших українців".
У квітні 2012-го Forbes оцінив статки Ярославського в $960 млн. (10-те місце у списку найбагатших українців).
У 2014 році зі статками $633 млн входить до "Топ-100 найбагатших українців" (14 позиція) за версією видання Новий час. За останній рік його капітали зменшились на 19%.
У жовтні 2019 року, у рейтингу журналу НВ "Топ-100 найбагатших українців", статки оцінені в $447 млн, 16 місце в рейтингу.
Громадська діяльність. Один із великих українських меценатів. Підтримує розвиток українського спорту, фінансує благодійний фонд "Рідний дім", брав участь у фінансуванні проєкту "Лікарня майбутнього".
Регалії. Нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня.
Сім'я. Дружина Ірина Олександрівна. Син Олександр (1993 р.н.). Брат – Олексій Ярославський (1965 р.н.), народний депутат України IV скликання від блоку Віктора Ющенка Наша Україна.
Хобі. Веде здоровий активний спосіб життя, захоплюється йогою, тенісом, дайвінгом, бігом, гірськолижним спортом.
16.11.2023 р.