Микола Левченко
Микола Олександрович Левченко – проросійський український політик, народний депутат України VII скликання від Партії регіонів, кандидат історичних наук. Відомий своїми українофобськими поглядами. З 2014 року проживає у Москві.
Місце народження. Освіта. Народився у Донецьку. У 2001 році закінчив Донецький національний університет (кваліфікація - історик, викладач історії), 2003-му - Донецький інститут внутрішніх справ при Донецькому національному університеті (кваліфікація - спеціаліст-юрист). Кандидат історичних наук.
Кар'єра. Трудову діяльність розпочав у 2001 році вчителем історії донецької школи №72.
З грудня 2003 року працював на посаді начальника управління зв'язків із громадськістю Донецької міської ради.
У березні 2004 року обраний секретарем Донецької міської ради IV скликання.
У квітні 2006 року повторно обрано секретарем Донецької міської ради V скликання.
Обирався депутатом Куйбишевської районної у місті Донецьку ради III скликання. Член Партії регіонів.
З грудня 2012 р. до листопада 2014 року - народний депутат України VII скликання, балотувався висуванцем Партії регіонів по одномандатному округу №44 у Донецькій області. Член Комітету Верховної Ради з питань правової політики.
16 січня 2014 року голосував за "диктаторські закони" - пакет антидемократичних законів, які суттєво обмежували права громадян та свободу слова.
У березні 2014 р. Миколу Левченка обрано головою Донецької облорганізації Партії регіонів.
З 2014 року проживає у Москві.
3 червня 2021 року стало відомо, що Левченко повернувся в Україну.
Українофобські погляди. Став відомим завдяки висловлюванням про другосортність української мови та виступами за одну державну мову в Україні - російську.
Кримінальна справа. 16 січня 2015 року СБУ оголосила Миколу Левченка у розшук, інкримінувавши скоєння злочину, передбаченого частиною 3 ст. 110 Кримінального кодексу України "Умисні дії, вчинені з метою зміни меж території чи державного кордону України з порушенням порядку, встановленого Конституцією України". У 2015 році Левченку повідомили про підозру, Апеляційний суд Києва дав згоду на його затримання.
Згодом Генпрокуратура передала справу Левченка до Національної поліції. У квітні 2020 року процесуальний керівник у справі ухвалив рішення про її закриття. У лютому 2021 року рішення про закриття справи ухвалили слідчі Нацполіції, повідомили у СБУ. Левченка було знято з розшуку.
Сім'я. Одружений. Є донька та четверо синів.
Хобі. Улюбленим захопленням на дозвіллі є читання.
10.10.2023 р.